Ehdokkaiden numerot seurakuntavaaleissa Rovaniemellä

2.10.2018 13.34

Vaalit_M.png
Maanantaina 1.10.2018 pidetyssä vaalilautakunnan kokouksessa arvottiin ehdokaslistojen järjestys ja merkittiin ehdokkaille numerot.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tulkaa kaikki ehdokaslista

2                    Seppälä, Santeri                Nuoriso-ohjaaja

3                    Sarre, Onni                        Opiskelija

4                    Rapo, Janita                      Luokanopettajaopiskelija

5                    Löytänen, Oona                 Opiskelija

6                    Sinisalo, Sonja                   TaK, opettaja

7                    Keränen, Miikka                 KTK, opiskelija

8                    Valtanen, Kaisa                  Sosionomiopiskelija, tarjoilija

9                    Vähänikkilä, Sirpa              Sosiaalityöntekijä

10                  Keränen, Riitta                   Perushoitaja

 

Seurakuntaväen laajapohjainen valitsijayhdistys ehdokaslista

11                  Ylä-Jääski, Valtteri             Luokanopettajaopiskelija

12                  Kauppi, Aleksi                    Opiskelija

13                  Jarva, Suvi                         Luokanopettajaopiskelija

14                  Alatalo, Antti                      Virastomestari

15                  Toivanen, Jani                   Opistoupseeri

16                  Kesti, Aku                          Lehtori

17                  Jokela, Ville-Pekka            Tradenomi, yrittäjä

18                  Paksuniemi, Jari                Rehtori

19                  Alapeteri, Vappu                Eläkeläinen, pitopalveluyrittäjä

20                  Hiuspää, Rainer                 Valokuvaaja

21                  Kaasinen, Markku              Poliisi, vanhempi konstaapeli

22                  Kangas, Sulo                     Tuotantotyöntekijä

23                  Kerola, Raili                       Osastosihteeri, eläkkeellä

24                  Kivistö, Juha-Matti             Sosiaalineuvos, hall.maist.

25                  Koskela, Jorma                  eläkeläinen, meteorologi

26                  Kotilainen, Timo                 Luokanopettaja

27                  Luomaranta, Harry             Kehitysvammaistenhoitaja

28                  Lusenius, Maiju                  Pieneläinhoitaja

29                  Marjanen, Kirsti                  Eläkeläinen

30                  Miettunen, Raimo               Insinööri, eläkkeellä

31                  Nenonen, Pirita                  Sairaanhoitaja

32                  Nirkkonen, Antti                  KTM

33                  Nirkkonen, Jaakko             Opistoupseeri, evp

34                  Palovaara, Esko                 Linja-autonkuljettaja

35                  Pernu, Leena                      Sairaanhoitaja

36                  Portti, Jaakko                     Ravintolatyöntekijä

37                  Raappana, Mika                 Erityisasiantuntija, yrittäjä

38                  Rantanen, Anne                 Sairaanhoitaja

39                  Salmela, Asko                    Eläkeläinen

40                  Salo, Heikki                        Lääkäri

41                  Sarajärvi-Nuorti, Maisa      Kuntohoitaja

42                  Silvola, Ilkka                       Geofyysikko

43                  Sääskilahti, Leena              Eläkeläinen

44                  Takanen, Markku               Eläkeläinen, ilmastointiasentaja

45                  Toivonen, Riitta                  Lehtori, eläkkeellä

46                  Vattulainen, Lea                 Eläkeläinen

47                  Virtanen, Ismo                    Filosofian ja teologian maisteri,  lehtori

48                  Vuollo, Jouni                       Yksikön päällikkö, geologi

 

Kirkko kuuluu kaikille ehdokaslista

49                  Aarrevaara, Aija                 Yrittäjä

50                  Alaoja, Päivi                        Myyntipäällikkö, DI

51                  Autto, Saara                        Suuhygienisti

52                  Engman, Ville-Joonas        Opiskelija, yrittäjä

53                  Forsman, Arvo                   Opettaja, eläkeläinen

54                  Haataja, Mauri                    Eläkeläinen

55                  Hagström, Seija                  Diakonissa, eläkkeellä

56                  Hanni, Piia                          Palveluneuvoja, yrittäjä

57                  Harju-Autti, Arto                  Ekonomi, yrityskonsultti

58                  Henttunen, Matti                 Yrittäjä

59                  Keihäskoski, Petri               Opistoupseeri, kapteeni

60                  Koivuranta, Jarmo              Liiketaloushallinnon tradenomi

61                  Luoma-aho, Markku           Yrittäjä

62                  Luoma-aho, Terttu              Eläkeläinen, henkilöstöpalvelujohtaja                      

63                  Mella, Henri                        Opiskelija

64                  Peuraniemi, Asko               Sairaalakoulun rehtori

65                  Rissanen, Eveliina              Yrittäjä

66                  Simonen, Hannele              Palv.siht. eläkkeellä

67                  Suopajärvi, Kimmo             Hallintojohtaja, YTM

68                  Tuisku, Sara                       Luokanopettaja

 

Keskustan ehdokaslista

69                  Ahokas, Pertti                     Työnohjaaja, toimittaja

70                  Alaluusua, Anna-Maria       Musiikkiterapeutti

71                  Anttila, Ritva                       Merkonomi

72                  Hakkarainen, Artturi           Sähköasentaja

73                  Harjukelo, Asko                  DI, kehittämispäällikkö

74                  Jänkälä, Aarne                   Vanh. konst, evp

75                  Karvo, Ari                            Yrittäjä, HHJ

76                  Karvo, Seija                        Lastentarhaopettaja

77                  Kivilahti, Raija                     Tapahtumakoordinaattori

78                  Kokki, Jouko                       DI, eläkeläinen

79                  Kokko, Jari                          Insinööri, opettaja

80                  Kontiola, Lasse                   Yhteyspäällikkö

81                  Kortesalmi, Matti                Yrittäjä

82                  Laatikainen, Sari                KM, ilmaisu- ja kasvatusaineiden opettaja  

83                  Lehto, Pekka                       Toiminnanjohtaja, metsätalousinsinööri               

84                  Lehtola, Terttu                    Vapaaehtoistyöntekijä, eläkeläinen               

85                  Maijala, Pekka                   Kehitysjohtaja, yrittäjä

86                  Mommo, Raija                    Perushoitaja

87                  Mänty, Kyllikki                    Eläkeläinen

88                  Mäntymäki, Mirja                Hallintonotaari, yrittäjä

89                  Niemisalo, Niko                  YTM

90                  Ovaskainen, Hannu            Yrittäjä

91                  Rahtu, Simo                        Yrittäjä, eläkeläinen

92                  Remes, Enni                       Kuvataiteilija, tait. yo

93                  Salmela, Meiju                    Sairaanhoitaja-ensihoitaja, hallintotieteen opiskelija       

94                  Simoska, Maarit                 Yrittäjä, YTM

95                  Tarvainen, Pasi                  Asukastupatyöntekijä

96                  Yli-Paavalniemi, Lauri        Myyntiedustaja

 

Sosialidemokraattinen valitsijayhdistys ehdokaslista

97                  Aro, Lasse                           Eläkeläinen

98                  Hiltunen, Seija                    Sosiaalityöntekijä, psykoterapeutti                        

99                  Hovi, Jorma                        Rakennusmestari

100                Härönen, Veikko                Eläkeläinen

101                Iljin, Terho                           Teleasentaja, eläkeläinen

102                Liikkanen, Antti                   Erikoislääkäri

103                Martti, Raimo                      Laboratoriomestari, eläkkeellä

104                Muukkonen, Minna             Merkonomi

105                Mällinen, Maria-Riitta         Järjestöneuvoja, FM

106                Niukkanen, Kimmo             Sairaanhoitaja

107                Norvapalo, Helena             Sairaanhoitaja

108                Paksuniemi, Juhani            Laitosmies, eläkkeellä

109                Seppälä, Hanne-Mari         Sosiaalityöntekijä, sosionomi amk        

110                Uusimaa, Seija                   Sairaanhoitaja, pari- ja perheterapeutti                

111                Vanhahanni-Háji, Sirpa      Hum.kand., omaishoitaja

112                Väänänen, Antti                  Osastonylilääkäri

113                Wilenius, Leif                      Rakennusmestari, eläkkeellä

 

Kristillisten perusarvojen puolesta ehdokaslista

114                Erola, Hannu                       Metsänhoitoesimies

115                Kanto, Kati                          Äidinkielen lehtori

116                Korteniemi, Elina                Lähihoitaja, kotiäiti

117                Korteniemi, Samuli             Luokanopettaja

118                Leipälä, Sari                        Asiakkuuspäällikkö

119                Lääkkö, Helena                  Johtava veroasiantuntija, eläkeläinen          

120                Paukkeri,  Mirva                 Tradenomi

121                Pöykkö, Annukka               Sosiaalityöntekijä

122                Sutinen, Pekka                   Liikuntaneuvoja, AMK-opiskelija

123                Särkioja, Sauli                    Isännöitsijä

124                Ylinampa, Laura                 Suunnittelija

125                Ylitalo, Arja                         Lähihoitaja

« Uutislistaukseen